המחלבה החדשה

 

תכירו את נעם מ-100% רכיבים טבעיים

מחלבת טרה גאה להציג:
נעם – גבינה צהובה חדשה ללא חומרים משמרים

נעם – תולדותיה של הגבינה הצהובה מ- 100% רכיבים טבעיים

לנו בטרה תמיד הייתה גבינה צהובה טעימה ומזינה. 
פרוסה של גבינה צהובה היא תרומה תזונתית לא קטנה של סידן וחלבון. 
בפרוסה כזו דקה יש כמות סידן השווה לזו המצויה בכוס חלב שלמה! ומהווה כ- 20%  מהקצובה היומית לילדים ומבוגרים , יחד עם חלבון, וויטמינים נוספים  החיוניים לגדילה והתפתחות. 
גבינה צהובה הינה חלק בלתי נפרד מהתפריט הישראלי ,כולנו אוהבים גבינה צהובה וילדים במיוחד, ולכן אנחנו בטרה, רצינו להפוך אותה ליותר בריאה ויותר טעימה.

צעד ראשון – ללא חומרים משמרים

כצעד ראשון  בשנת 2013 הוצאנו את החומרים המשמרים. 
וכך נולדה .. נעם, סדרת הגבינות הצהובות, היחידה ללא חומרים משמרים. 
הקפדנו על יצירת גבינה צהובה טעימה השומרת על חיי מדף ארוכים וחוסכת לנו ובמיוחד לקטנטנים את החשיפה לחומרים משמרים. 
חומרים משמרים כמו ניטריטים ובנזואטים נמצאו כבעלי סיכונים בריאותיים שונים, ומשמרים אחרים, כמו סולפידים למשל, נחשבים כאלרגנים העלולים לגרום לקשיי נשימה קשים אצל ילדים ומבוגרים הסובלים מאסטמה.

הצעד הבא – 100% רכיבים טבעיים

לא שקטנו על המשמרים, בדקנו בעולם, שאלנו צרכנים, והבנו שנעם רוצה יותר! יותר טבעי, לילדים ולמשפחה
מידע הולך ונצבר על ההשפעה של מזון מתועש, תוספי מזון ותהליכי עיבוד המזון על בריאות הצרכנים, מקדם את המגמה ההולכת וגוברת למזון נקי מרכיבים מתועשים המבוסס על חומרי גלם איכותיים וטבעיים ככל האפשר, וכמובן ...מבלי להתפשר על הטעם  -בפשטות, 100% רכיבים טבעיים.

הבנו ש"נעם רוצה יותר", לצרכנים שלנו מגיע יותר ואנחנו בטרה יכולים לעשות יותר ולכן השקנו את סדרת נעם, הסדרה היחידה מ- 100% רכיבים טבעיים!
השלמנו תהליך פיתוח ממושך וכעת המשמעות היא שכל רכיב ורכיב לאורך כל שרשרת הייצור הינו טבעי, וכזה שעומד בתקן המחמיר הקבוע  בחוק להיתר סימונם כרכיבים טבעיים. (תקן הישראלי 1145 לסימון מזון ארוז מראש, נספח ג')

אז מה לגבי צבע המאכל?

גבינה צהובה המיוצרת ללא צבע מאכל אינה צהובה אלא בעלת צבע וגוון בהיר. לצבע של המזון יש השפעה על תחושת הטעם וההנאה מהמוצר.
במקרה של גבינה צהובה, ישנה ציפייה לגוון צהוב ולכן היצרנים נענים לציפיות הצרכן.
כחלק מתהליך הפיכת גבינה  צהובה נעם ל-100% רכיבים טבעיים שינינו גם את הצבע – החלפנו את צבע האנאטו הישן בצבע טבעי חדש – בטא קרוטן טבעי. 
כדי שכל מי שאוהב גבינה צהובה, ייהנה גם מהטעם גם מהצבע וגם מ-100% רכיבים טבעיים.
חשוב לציין שלא כל בטא קרוטן הוא טבעי. הוא עלול להיות סינטטי או כזה שעבר תהליך הפוגע בטבעיותו. הצבע של נעם, כמו כל החומרים המשתתפים בייצור – הוא טבעי!
אנו יודעים שכל פרוסה ופרוסה אינה מכילה רכיבים מלאכותיים שאינם רצויים או נדרשים אלא רק רכיבים טבעיים העומדים בתקנים נדרשים ומבוקרים.

ומה הצעד הבא?

להכין לנו כריך מפנק עם גבינה צהובה נעם מ-100% רכיבים טבעיים וליהנות מהטעם, מהתזונה ומתשומת הלב לבחירות התזונתיות שלנו. 
כי גם אנחנו רוצים יותר בריא ויותר טעים לנו למשפחתנו!